5Лютий
Що таке апостиль?
Чинність юридичних документів у деяких випадках підтверджується наявністю на них проставленого апостилю. Отже – апостиль, що це?
Апостиль – це спеціальний штамп, який підтверджує достовірність документів та печаток, які скріплюють такі документи. Право апостилю має особа, яка підписала документ, а також будь-яка особа, яка подає документ.
Апостиль легалізує документи не лише в межах України, але й у всіх країнах, які є учасницями Гаазької конвенції. Для довідки: Україна стала країною-учасницею Гаазької конвенції у 2002 році.
Проставляти апостиль в Україні має право:
- Міністерство юстиції України
- Міністерство освіти та науки України
- Міністерство закордонних справ України
- Державні реєстраційні служби України
Відповідно до підпорядкування, та чи інша установа може подавати документи на проставлення апостилю. Наприклад, запит на підтвердження достовірності документів апостилем до Міністерства освіти та науки України може подати загальноосвітній навчальний заклад, університет, інститут, будь-яке державне підприємство, сфера діяльності якого знаходиться в рамках питань освіти та науки. Для студентів, які мають намір навчатись за кордоном, є суттєвим проставлення апостилю, який в свою чергу підтверджує достовірність диплому.
Згідно з законодавством України, штамп апостилю може проставлятись на копіях, а не оригіналах, наступних документів: військовий квиток, трудова книжка, паспортний документ, посвідчення особи та ін..
Протягом якого терміну дійсний апостиль?
Апостиль не має чітких термінів дії. Термін не вказаний у самій Гаазькій конвенції. Але є країни, які самостійно встановлюють терміни дії для апостиля. Наприклад, в Італії термін дії штампу апостиля закінчується через 6 місяців. Якщо Ви не встигли подати документ у відповідний заклад, Вам необхідно буде повторно оформляти такий документ та подавати його вже з новим апостилем.
Що таке подвійний апостиль?
Процедура подвійного апостилю полягає в наступному: перший апостиль проставляється на оригіналі документа або його нотаріальній копії, далі виконується його переклад та нотаріальне засвідчення, а вже на нотаріально посвідчений переклад проставляється другий штамп апостиля. Документи, які подаються на подальший розгляд за кордон, повинні повністю відповідати нормам українського законодавства та країни призначення. Дізнатися більше про апостилювання Ви можете безпосереднього в установі, яка свою чергу проінформує про вимоги щодо правильного оформлення всіх документів.